HAKKIMIZDA

Türkiye & Dünya’da sektörünün aranan markalarından

Namtaş, beton blok makinalarından, beton karıştırıcılara, agrega bunker gruplarından havai hatlı taşıma sistemlerine kadar müşterilerine anahtar teslim tesisler üretir ve sunar. Üretim kalitesi ve ARGE çalışmaları sayesinde Namtaş Beton Makinaları, Türkiye ve Dünya’da sektörünün aranan markalarından birisidir.

Namtaş’ın kalite yolculuğu, 1952 yılında, İzmir’in Alsancak semtinde küçük bir atölyede başlamıştır. Kurucumuz Süleyman Onuşluel’in öncülüğündeki ilk üretimlerimiz, mekanik briket makinaları olmuştur. Tava sistemli parke taşı makinaları 1980’li yıllarda Türkiye’de ilk kez Namsüonel markası altında tarafımızdan üretildi. Namtaş, 1980’lerin sonunda yarı otomatik beton blok makinalarının üretiminin Türkiye’deki öncüsü olmuştur.

Sektördeki artan talebi karşılamak ve yeni projeler geliştirmeyi hedefleyen Namtaş, 1990’lı yılların başında, şehir merkezindeki üretim atölyesinden İzmir Kemalpaşa’daki fabrikasına taşınmıştır. Böylece Namtaş Beton Makinaları Beton Ürünleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi olarak devam eden firmamızın bugün ulaştığı yüksek kalite standartlarının temelleri atılmıştır.

Bugün, İzmir Kemalpaşa’daki fabrikamızda 12.000 m2 kapalı toplam 18.000 m2 lik alanda 60 yılı aşkın deneyimimiz ile dünya standartları seviyesinde ARGE ve üretim çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.